Isı yalıtımı nedir
In: Genel0

Isı Yalıtımı Nedir?

Günümüzün en önemli uygulamalarından birisi olan ısı yalıtımı ile ilgili birçok kişi tam fikir sahibi değil. Bunlardan biri ısı yalıtım mantolama işleminden farklı mı düşüncesidir.

Aslında ısı yalıtımı ve mantolama kelimeleri birbiri ile aynı şeydir. Isı yalıtımı nedir, diye düşünüyorsanız; Isı yalıtımı çoğu kez binalar üzerine yapılan uygulamalarla, kışın soğuk havanın binaya girmesini engellemek ve binadaki ısının binada tutulmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Isı Yalıtımı Nedir
Isı Yalıtımı Nedir

Enerji Kimlik Belgesi

Isı yalıtımı bunun yanı sıra yaz aylarında da son derece etkili olmaktadır. Dışarıdaki yüksek sıcaklıklardan binaları korumakta ve bina içinin serin kalmasını sağlamaktadır. Dolayısı ile kış aylarında ısınma masraflarının, yaz aylarında ise soğutma masraflarının aşırı miktarlara ulaşmasını önleyerek tasarruf etmeye yardımcı olmaktadır. Isı yalıtımı ile ilgili olarak sıklıkla araştırılan diğer bir konu ısı yalıtımı fiyatları konusudur. Isı yalıtımının yatırım maliyeti, birkaç sene içinde faturalardan sağladığı tasarruf ile kendi kendini amorti edebilmektedir. Bu nedenle ısı yalıtımı son derece karlı ve yüksek derecede konfor sağlayan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

2000 yılında yürürlüğe giren Binalarda Isı Yalıtımı Yönetmeliği uyarınca; yeni yapılan konutlar ısı yalıtımı uygulanmış şekilde projelendirilmek zorunda olup, eski binaların ise 2020 yılına kadar Enerji Kimlik Belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Binaların enerji kimlik belgesi temininin en önemli adımı; ısı yalıtımı (izolasyonu) uygulamasının gerçekleştirilmiş olmasıdır. Binalarda ısı yalıtım malzemeleri ya da çeşitlerinin kalınlığının uygun şekilde seçilmesi, ısıl konforun ve enerji tasarrufunun sağlanmasında en önemli etkenlerdendir.

Neden Isı Yalıtımı Yaptırmamız Gerekir?

Isı yalıtım sistemleri, kış aylarında soğuğu yaz aylarındaysa sıcağı geçirmez ve 4 mevsim kusursuz performans için kalıcı çözümler sunar.

Yalıtımda doğru uygulamalar kullanılarak ısıtma ve soğutma için harcadığınız tutarların %40 -60 oranında tasarruf sağlamanız mümkün olur. Bu sayede siz rahatça keyif sürerken enerji tasarrufunuz sayesinde ısı yalıtım maliyeti  amortisman süresini dolduracaktır.

Evlerinizde sağlıkla dolsun.. Isı yalıtım uygulamaları dairelerinizi küf ve nemden uzak tutup sağlık ve rahatlık sunar.

Isı yalıtım uygulamaları ile konutlarınızı olumsuz dış etkenlerden koruyarak bakım, onarım vb. masraflarınızı azaltabilirsiniz.

Isı yalıtım uygulamaları Türkiye ve Avrupa Standartlarına uygun ve ekolojik dengeyi korumaya yardımcı bir sistemdir. Kömür ya da doğalgaz gibi fosil yakıtların tüketiminin azaltılması ile cüzdanınız kadar doğanın da yüzünü güldürebilirsiniz. Dış cephe ısı yalıtımı ile zararlı emisyonların etkisinin azalmasına yardımcı olabilir ve gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakılmasını sağlayabilirsiniz.

Isı yalıtımı fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0216 540 35 50 – 0532 762 23 76 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.​ Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Call Now Button